لینک مستقیم فایل(مبانی نظری تعامل والدین و فرزند)

پیشینه تحقیق و توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه رفرنسمبانی نظری وپیشینه تحقیق تعامل والدین و فرزند,پیشینه تحقیق ومبانی نظری تعامل والدین و فرزند,پیشینه نظری تعامل والدین و فرزند,مبانی نظری تعامل والدین و فرزند|40086832|mlr40092048|ام اِل
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل مبانی نظری تعامل والدین و فرزند قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

پیشینه تحقیق و

توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

مرور ادبیات مربوطه به روان شناسی و آسیب شناسی نشان می دهد که موضوع تعامل مادر– فرزند از عمده ترین زمینه های مطالعه است. در این خصوص پژوهشگران به یافته های ارزشمندی دست یافته اند که در اینجا به پاره ای از آن ها اشاره می شود: از آنجا که مادر نخستین مراقب کودک است و مراحل اولیه رشد تاثیر قطعی بر شخصیت انسان دارد و چون بسیاری از مشکلات روان شناختی ریشه در این تعامل دارند تعامل بین مادر و فرزند مورد توجه خاصی بوده است. وقتی ازتعامل سخن می گویم منظور رابطه متقابلی است که بین والدین و فرزندان وجود دارد و اینکه آنها بر یکدیگر اثر می گذارند. با مرور ادبیات رشد و تربیت کودک، معلوم می شود که سالیان مدید مردم و حتی صاحب نظران بر آن بودند که کودک موجود منفعل است و تاثیری بر والدین و اطرافیان خود ندارد. ولی بعدها، یعنی در عصر حاضر، معلوم شد که نه تنها این طور نیست بلکه از همان روزها و هفته های نخست کودک بسیار فعال، پویا و اثر گذار است.

سلامت جسمانی و روانی مادر در ایجاد فضایی مطلوب در خانواده به عنوان نخستین پایگاه آموزش و پرورش، ازبنیادی ترین عوامل شکل گیری شخصیت کودک است (نوایی نژاد، 1373). نتایج پژوهش های بلسکی و پلاس (2011، 2010، 2009) مبین آن است که کیفیت مراقبت، حساس بودن و تعامل مثبت با مادر در دوران کودکی با مشکلات رفتاری در نوجوانی مرتبط است.مادر و کودک مجموعه ای را تشکیل می دهند که هرگونه ارزیابی و تلاش در قلمرو درمانگری، باید آن را در نظر بگیرد (دادستان، 1385). کودک وقتی می بیند که این مادر است که بیش از همه او را پرستاری و مواظبت می کند به او صادقانه عشق می ورزد ، میان آنان یک رابطه محبت آمیز و استوار برقرار می شود اما اگر مادر خونسرد ، بی قید یا بی محبت باشد ممکن است کودک را به واکنش های شدید وا دارد و او را موجودی خودخواه، نادان، سنگدل و غیر قابل اعتماد به شمار آورد (پارسا، 1375).

ارتباط میان مادر و فرزند، نه تنها از زمان تولد بلکه حتی پیش از آن نیز اثر بسیار مهمی در رشد روانی کودک دارد. اشتیاق مادر به داشتن یا نداشتن کودک دلیلی بر این مدعاست و دارای اثر تعیین کننده در رابطه مادر و کودک است. شخصیت مادر و نگرش او نسبت به کودک نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ارزش های مثبت خانواده بیشتر به روابط نزدیک کودک با پدر وابسته است تا به مادر، مصاحبت گرم و صمیمانه پدر و پسر سبب می شود که پسر اعتماد به نفس و صراحت بیشتری پیدا کند و در او نسبت به دیگران احساس احترام و محبت پدید آید. این در واقع پدر پسر را در مقابله با رویدادها مرد زندگی بار می آورد. گرچه معمولاً به اندازه مادر در دختر خود نفوذ ندارد، ولی پدر مهربان و دلسوز به اعتماد به نفس و سازگاری دختر در میان همتایانش کمک کننده موثر است (پارسا، 1375).

- Bealsky

- Pluess


مطالب دیگر:
🔥مبانی نظری اعتیاد، انواع اعتیاد، علل اعتیاد، نظریه ها، درمان🔥دانلود فایل روانشناسی زنان🔥دانلود فایل طلاق🔥دانلود پاورپوینت EFQM🔥دانلود پاورپوینت آشنایی با جنرال موتورز🔥دانلود پاورپوینت مدیریت پروژه🔥مبانی نظری آلودگی صوتی🔥مبانی نظری آموزش پیش از دبستان🔥مبانی نظری تحقیق بازی های رایانه ای، کاربردهای آموزشی، تربیتی بازی های رایانه ای🔥مبانی نظری بازی، اسباب بازی🔥مبانی نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانی🔥طرح تراکت تبلیغاتی مناسب برای خیاطی و پوشاک زنانه و بوتیک زنانه🔥مبانی نظری تحقیق بهره وری، بهره وری در آموزش و پرورش🔥مبانی نظری بیماری دیابت🔥مبانی نظری تحقیق تصویر تن🔥مبانی نظری تعاریف و راهبردهای سبک های مقابله🔥مبانی نظری تعاریف و مفاهیم و دیدگاه ها و سازگاری🔥مبانی نظری تعهد سازمانی🔥مبانی نظری تعاریف، انواع و طبقه بندی و دیدگاههای افسردگی🔥مبانی نظری تعاریف، دیدگاه و نظریات پرخاشگری🔥مبانی نظری توانمندسازی کارکنان🔥طرح لایه باز برچسب روغن زیتون (psd)🔥مبانی نظری تحقیق تعاریف، مفاهیم و نظریه های سرمایه انسانی🔥مبانی نظری تعاریف، مولفه ها و سبک های حل مساله🔥مبانی نظری تحقیق تناسب جرم و مجازات