لینک مستقیم فایل(مطالعه رابطه گرایش به اعتیاد با زندگی نامه و نوع ارتباط با والدین در چرخه رشد جوانان 20 تا 40 سال)

تحقیق حاضر با عنوان از سری تحقیق های رشته روانشناسی میباشد. این تحقیق با گرایش مشاوره و توانبخشی در 85 صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد. قسمتهایی کواعتیاد,اعتیاد جوانان,مطالعه رابطه گرایش به اعتیاد با زندگی نامه و نوع ارتباط با والدین در چرخه رشد جوانان 20 تا 40 سال,اختلالات ناشی از مصرف مواد,بیماریهای روانشناختی,عوامل خانوادگی در بروز اعتیاد,گرایش فرد به اعتیاد,نظریه های روانشناختی,نظری|32009608|mlr40092048|ام اِل
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل مطالعه رابطه گرایش به اعتیاد با زندگی نامه و نوع ارتباط با والدین در چرخه رشد جوانان 20 تا 40 سال قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.تحقیق حاضر با عنوان از سری تحقیق های رشته روانشناسی
میباشد. این تحقیق با گرایش مشاوره و توانبخشی در 85 صفحه با فرمت Word
(قابل ویرایش)
در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق
آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده دانشجویان می باشد.


قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده
پژوهش حاضر با هدف تعیین رابطه اعتیاد با زندگینامه افراد 40 – 20 سال در شهرستان کرج صورت گرفت.بدین منظور 15 نفر از جوانان معتاد مراجعه کننده به مرکز ترک اعتیاد جنوب غرب کرج که با شرایط نمونه مورد نظر هماهنگ بودند بصورت در دسترس انتخاب شدند برای جمع آوری داده ها از طریق مصاحبه نیمه ساختار یافته و در تحلیل داده ها از تحلیل محتوای فیلم های تهیه شده از جریان مصاحبه استفاده شد . یافته های پژوهش نشان داد نوع ارتباط با والدین 28درصد و بیماریهای روحی و روانی در دوران کودکی 26درصد، تجارب آسیب و غفلت 11درصد علایق آرزوها و انتظارات 8 درصد، دوران تحصیل 9درصد ، روابط با دوستان 8 درصد و تجارب فقدان و شکست 8 درصداز عوامل تاثیر گذار در گرایش به مواد مخدر در گروه نمونه مورد بررسی را تشکیل می دهد . بحث و نتیجه گیری : می توان نتیجه گرفت که عوامل خانوادگی در دوران رشد و بیماریهای روحی و روانی مثل اضطراب و افسردگی در دوران کودکی بیشترین تاثیر را در گرایش به اعتیاد داشته است.

مقدمه
سوء استفاده از مواد مخدر از مشکلات بزرگ پزشکی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است. باوجود عدم مقبولیت مصرف مواد افیونی ازنظر اجتماعی، طبقات مختلف جامعه با این مساله بصورت جدی درگیر می باشند.به طوری که سلامت فرد، خانواده و جامعه را به خطر می اندازد.( نویدچی و همکاران،1380 به نقل از آسایش، 1389).
مسئله اعتیاد یک مشکل جدید در جامعه انسانی نیست. انسان ها در طول تاریخ از مواد روان گردان استفاده می-کردند. ایناباو کوهن، 2000 بیان می کنند: مدارکی موجود است مبنی بر کشت و مصرف این مواد بوسیله انسان های نخستین در 50 هزار سال پیش از آنها به عنوان داروهای شفا بخش استفاده می کردند و نیز اولین دست نوشته ها در مورد الکل به لوح های سفالی باز مانده از سومری هایی برمی گردد که 6 هزار سال پیش در بین النهرین (ایران وعراق امروزی) زندگی می کردند (کامنسکی ، 2004). و یا سردبیر مجله اعتیاد پژوهی ایران بیان کرده قدمت سوء مصرف مواد به 5 هزار سال قبل از میلاد مسیح و دوره ای که قبایل آریایی در ایران اسکان داشتند، برمی گردد. (نوابخش، 1387)
اعتیاد یک حالت مزمن در اثر تکرار مصرف مواد مخدر است که دارای این مشخصات است: 1- در اثر مصرف مکرر مواد عادت روحی ایجاد می شود و این عادت فرد را به علت نیاز و تمایل روانی به سوی مصرف مواد ترغیب می کند 2- مقدار مواد مصرفی مرتباً رو افزایش می رود 3- در اثر قطع دارو نشانگان محرومیت در فرد معتاد ایجاد می-شود 4- اعتیاد به مواد مخدر برای فرد وجامعه حالت زیان آوری پیدا می کند. اعتیاد یکی ازبیماری های جسمی ، روحی، روانی، اجتماعی و روحانی است.(گلانتر ، 2006 به نقل از زینالی و همکاران، 1389). که در شکل گیری آن زمینه های پیش اعتیادی متعددی نقش اساسی ایفا می کنند.
فرانک و دیگران (2003 به نقل از زینالی) با اشاره به رشد و ایجاد این آمادگی در طی زندگی بیان می کنند، اشخاصی که وابسته به مواد رشد می کنند، ممکن است ریسک فاکتورهای روان پزشکی متفاوت تری داشته باشند، آن-ها دریافته اند که در اعتیاد ریسک فاکتورهای محیطی، در دسترس قرار گرفتن مواد را تسهیل می کنند و ریسک فاکتورهای روان پزشکی، احتمال رشد وابستگی به مواد را بالا می برند. ازسوی دیگر فلاگل و دیگران (2003 ) دریافتند که افزایش توجه ورسیدگی والدین به دنبال حوادث استرس آمیز در طی رشد اولیه اثرات حفاظتی در مقابل رفتار داور جویانه در آینده دارد.این مطالعه نشان داد که چگونه حوادث اولیه زندگی لایه های نوروبیولوژیکی را تغییر می دهد و کمک می کند استعداد و آمادگی متفاوتی به سوء مصرف دارو در نوجوانان و بزرگسالان ایجاد شود. مطالعه حاضر به بیماری اعتیاد به عنوان یک پدیده رشدی می نگرد که بنیان آن در درون خانواده پی ریزی می شود این بین عوامل تاثیر گذار خانواده، شیوه تربیتی والدین یکی از مهمترین آنهاست. (زینالی و همکاران، 1389).

فهرست مطالب به شرح زیر می باشد:
چکیده
فصل اول – کلیات پژوهش
مقدمه
بیان مسئله
اهداف تحقیق
سوال تحقیق
ضرورت تحقیق
تعریف مفاهیم
فصل دوم – ادبیات و پیشینه پژوهش
مقدمه
تعریف اعتیاد
اختلالات ناشی از مصرف مواد
وابستگی
سوء مصرف
عوامل خطر ساز و محافظت کننده در برابر مواد
عوامل خطر ساز
زندگینامه و ابعاد آن
فقدان ها
آسیب ها و غفلت ها
گروه همسالان
نقش مدرسه و دوران تحصیل
نقش آسیب ها و بیماریهای روانشناختی
عوامل خانوادگی در بروز اعتیاد
عوامل زمینه ساز گرایش فرد به اعتیاد
کمبود محبت در خانواده
افراط محبت
تبعیض بین فرزندان
اعتیاد یکی از اعضای خانواده
بی سوادی یا کم سوادی والدین
فقر خانواده
ستیزه والدین
دوران کودکی و چرخه رشد
اعتیاد و ساختار خانواده در دوران نوجوانی
نظریه ها
نظریه های روانشناختی
دیدگاه روانکاوی
دیدگاه رفتارگرایان
رویکرد شناختی
نظریه های اجتماعی اعتیاد
پیشینه خارجی
پیشینه داخلی
فصل سوم – روش شناسی
نوع پژوهش، شیوه تحلیل
جامعه مورد پژوهش
نمونه وروش نمونه گیری
ابزار پژوهش
روش اجرای پژوهش
فصل چهارم – تجزیه و تحلیل داده ها
مقدمه
یافته ها
فصل پنجم – بحث و نتیجه گیری
مقدمه
تبین سوالات
محدودیت ها
پیشنهادات
منابع فارسی
منابع لاتین 70 چکیده لاتین
مطالب دیگر:
📖پاورپوینت دستگاه گوارش📖پاورپوینت دریاچه خزر📖پاورپوینت حوضه های آبریز ایران📖تحقیق ماهواره📖پاورپوینت حقوق سیاسی📖پاورپوینت حسابداری میانه2📖پاورپوینت حسابداري مديريت استراتژيك و حس سازي در شركت چند مليتي📖پاورپوینت درک و بیان2📖تحقیق سرمایه اجتماعی📖تحقیق و پاورپوینت سرمایه گذاری چیست؟📖تحقیق سهام و سرمایه گذاری📖تحقیق اثربخشي آموزش دلگرم سازي شوانكر بر سلامت رواني و رضايت زناشويي همسران جانبازان📖تحقیق كليه بيماران مراكز روانپزشكي و روان درماني وابسته به دانشگاه علوم پزشكي تهران📖تحقیق بررسی ديدگاه مخاطبان پيرامون تأثير انيميشن هاي تلويزيوني شهرداري📖تحقیق پیش بینی خشکسالی با استفاده از روش های آماری و سری های زمانی در استان هرمزگان📖تحقیق میزان رضایت مندی کارفرمایان از ارتباطات انسانی کارکنان شعب تأمین اجتماعی تهران📖تحقیق بررسی رابطه بین مذهب و هوش هیجانی📖تحقیق شاخص های قیمتی سهام📖تحقیق بررسی عوامل اقتصادی- اجتماعی و جمعیتی مؤثر بر باروری زنان 49-15 ساله منطقه 9 تهران در سال 1388📖تحقیق بررسی تأثیر قطره داخل بینی آمفوتریسین B در بهبود علایم بالینی مبتلایان به رینوسینوزیت مزمن📖تحقیق بررسی تغییرات اقلیمی در خراسان رضوی📖تحقیق بررسی نقش رمان های عاقلانه عامه پسند بر رفتار ارتباطی دختران و پسران سه سال اول دبیرستان📖تحقیق نقد و بررسی عوامل مؤثر بر فرآیند توسعه جامعه شناسی در ایران📖تحقیق نماي سازماني و شرح وظايف سطوح مختلف نظام شبكه بهداشتي درماني كشور📖تحقیق تاریخ ایران و تاریخ پزشکی ایران